Zateplenie stropu bungalovu

Zateplenie stropu bungalovu fúkanou drevovláknitou izoláciou
Zateplenie väzníkového krovu
Steico Zell

Fúkanou drevovláknitou izoláciou vieme veľmi efektívne zatepliť sadrokartónový strop v bungalove. Medzery v zložitej strešnej konštrukcii - väzníkovom krove, sa dajú zatepliť iba fúkanou izoláciou. Ak už máte podhľad zateplený rolovanou izoláciou, mám aj pre Vás dobrú správu na konci článku. Drevovláknitá izolácia je bez spojov a medzier, preto je o mnoho účinnejšia ako bežne používané materiály.
Cenník zateplenia stropu bungalovou.

Nenechajte teplo unikať medzerami v izolácii!

Ak je nad sadrokartónovým podhľadom rozložená iba rolovaná izolácia, ktorá nedokáže kopírovať zložité tvary konštrukcie, tepelné mosty spôsobujú úniky tepla. Verím, že peniaze, ktoré unikajú zle zatepleným stropom by ste vedeli využiť lepšie.
Fúkaná drevovláknitá izolácia dokáže dokonale zatepliť aj tú najzložitejšiu strešnú konštrukciu. Drevovláknitá izolácia je na rozdiel od akejkoľvek doskovej izolácie celistvá, bez spojov, ktoré by vytvárali tepelné mosty a umožňovali únik tepla. Izolácia dokonale kopíruje všetky dutiny a medzery vo väzníkovej konštrukcii. Navyše, nie je ťažká (iba cca 8-10 kg/m²) a v porovnaní s minerálnou vlnou a sklenou vatou po čase neusadá a zachováva si svoju životnosť až 50 rokov.

Postup pri zateplení stropu izoláciou Steico Zell:

Zateplenie stropu sa realizuje priamo v podstrešnom priestore bez zásahu do interiéru. Izolácia sa jednoducho „nafúka“ na sadrokartónový podhľad zavesený na väzníkovej konštrukcii. Celé zateplenie trvá v priemere iba 3 - 4 hodiny. V prípade, že budete mať záujem zachovať pod strechou úložný priestor, postavíme vám pochôdzne pódium alebo koridor pre prístup k anténe, solárnemu panelu alebo odloženému haraburdiu.

Výhody fúkaného drevovlákna

  • veľmi účinná tepelná izolácia bez spojov a medzier
  • príjemná vnútorná klíma počas letných horúčav
  • v porovnaní s minerálnou vlnou a sklenou vatou Steico Zell po čase nesadá
  • izolácia je prírodná, vonia drevom, zdravotne nezávadná a príjemná na dotyk
  • prepúšťa vlhkosť z interiéru a tým bráni vzniku plesní
  • aj v prípade zatečenia strechy, izolácia rýchlo vyschne a nestratí svoju izolačnú schopnosť
Rozpočet na zateplenie stropu bungalovu - rodinný dom v Chorvátskom Grobe
Plocha 120 m2
Hrúbka izolácie 25 cm
Tepelný odpor pri hrúbke 25 cm R = 6,58
Cena za m2 11,75 €
Cena za 120 m2 1410

Cenník zateplenia stropu bungalovou.
Drevovláknitá izolácia sa dá nafúkať aj na existujúcu starú sklenú vatu, ktorá časom zľahla. Získate väčší tepelný odpor a starú izoláciu nemusíte vynášať a likvidovať.
Za tieto ceny kúpite ledva materiál. Od nás to máte aj s prácou! Zavolajte nám na 0907 900 200. A váš strop bude zateplený dokonale.