História firmy Topterm

Ing. Michal Čermák - TopTerm Izolácie
0907 900 200, zateplit@zateplit.sk
Bohrova 7
851 01 Bratislava

Každý sa cíti lepšie v dome, kde je príjemná teplota a optimálna vlhkosť pre dýchanie bez prievanu. Spoločnosť TopTerm - Izolácie sa rozhodla prinášať tieto kvality svojim klientom použitím prírodnej celulózovej izolácie. Fúkanou celulózovou izoláciou zatepľujeme novostavby, drevostavby aj staršie rodinné domy. V domoch spokojných zákazníkov nájdete celulózovú izoláciu medzi krokvami šikmej strechy aj nad stropom bungalovu. Ten kto chce účinne zatepliť steny a strop drevostavby použije celulózovú izoláciu.

Izolácia nesie obchodný názov CLIMATIER PLUS a vyrábajú ju v kanadskej licencii v Českej republike. Z recyklovaného papiera ručne vyberajú čistý, matný novinový papier. Ten posekajú stroje na asi centimetrové kusy. Elektromagnetom z neho vytiahnu sponky a potom ho rozvláknia v turbíne. Teraz pridajú prímes síranu horečnatého a soli kyseliny boritej, aby ochránili izoláciu pred ohňom, škodcami a hubami. Zabalia ju do vriec a privezú aplikačnej firme ako je tá naša.

Izoláciu sypeme z vriec do fúkacieho stroja, ktorý ju zmieša so vzduchom a hadicou vytlačí aj do výšky 40 m. Dokážeme rovnako dobre zatepliť rodinný dom ako strechu paneláku. Práve fúkanie je najväčšou výhodou CLIMATIZERu PLUS. Sila vzduchu izoláciu natlačí do miest, kde by sa ľudská ruka len ťažko dostala. Izoláciu rovnomerne a kompaktne uloží. Účinok zateplenia je o to vyšší, že má až 5x väčšiu tepelnú kapacitu ako bežné izolácie rovnakého objemu.

Firmu TopTerm založil v roku 2006 môj otec, Ing. Miro Čermák, ktorý ju viedol do roku 2010. Vtedy sa rozhodol špecializovať sa na drevostavby a firmu odpredal synovi Ing. Mišovi Čermákovi. Naši zamestnanci, ktorí v nej boli od začiatku, zostali, aby zachovali skúsenosti a tradíciu pre lepšie zateplenie. Od našich začiatkov sme už aplikovali viac ako 1 000 000 kg celulózovej izolácie toho istého výrobcu - CIUR a.s., ktorý ju vyrába od roku 1991.

Zvyšuje komfort Vášho bývania.
Ing. Michal Čermák