Zvuková izolácia

Počujete každé susedove kýchnutie či kroky? Hľadáte spôsob, ako zvukovo izolovať steny, strop alebo podlahu v byte? Vypočujte si, ako sa dá použitím akustickej izolácie WOLF ľahko utíšiť nielen sused, ale aj akýkoľvek iný nepríjemný zvuk.
Zvuková izolácia WOLF je vyrobená z lamelového trojvrstvového kartónu, ktorý je naplnený jemným kremičitým pieskom. Takáto konštrukcia umožňuje efektívne izolovať zvuky celého frekvenčného spektra, od búchania kladivom po detský plač. Pri prechode mnohými vrstvami akustickej izolácie stráca zvuková vlna svoju energiu.

Ak je treba začať od podlahy.

Vďaka svojej vysokej pevnosti sú dosky WOLF vhodné aj na konštrukciu podláh - suchých poterov. Ich pevnosť v tlaku je až 65 t/m2. Dosky môžu byť uložené priamo na drevené alebo betónové podlahy. Ukladanie zvukovej izolácie je jednoduché a rýchle. Priamo na dosky sa dá lepiť dlažba, korok, parkety alebo plávajúca podlaha. Možnosti povrchovej úpravy dosiek sú široké: od stierkovania, cez omietku, keramický obklad, sadrokartónové panely, drevený obklad, korok, čalúnenie či tapetovanie. Kročajová izolácia WOLF je uložená bez medzier a skrutkovania, preto nemá žiadne zvukové mosty a dosahuje kročajový útlm až 33 dB!

Keď steny majú uši.

Akustické dosky WOLF sú rovnako vhodné k zvukovej izolácii murovaných alebo sadrokartónových stien a takisto dverí alebo priečok. Dokážu veľmi dobre eliminovať hluk z ulice, železnice, leteckej dopravy alebo od suseda. Na rozdiel od bežných zvukových izolácii pracujú rovnako dobre v nízkych, stredných i vysokých frekvenciách, tzn., že rovnako dobre odhlučnia dupanie, klepanie, hukot lietadiel, zavíjanie psa alebo hlasnú hudbu.
Treba mať však na pamäti, že v panelovom bytovom dome je šírenie hluku o trochu zložitejšie. Kvôli pevnému, nepružnému spojeniu stenových, podlahových a stropných panelov je zvuk prenášaný nielen spoločnou stenou, ale aj ostatnými panelmi s nimi spojenými. Dokonale zabrániť šíreniu hluku je možné iba obložením stropu a všetkých stien.
Výhodným riešením sa v tomto prípade javí spolupráca so susedom. V prípade, ak by mal váš sused parkety „na klik“, dali by sa rozobrať a WOLF dosky vložiť pod ne. Vzhľadom na to, že by sa hluk eliminoval ešte predtým, ako sa dostane na betónovú konštrukciu, nemuseli by sa obkladať celé steny a strop.

Ani milimeter nazmar.

Vďaka svojej subtílnej hrúbke, iba 10 alebo 15 mm, sa hodia aj do malých bytov, kde človek ocení každý centimeter plochy bytu. Dá sa použiť v novostavbách aj pri rekonštrukciách. Zvuková izolácia steny dosahuje útlm zvuku až 36 dB. Aby sa zabránilo šíreniu cez zvukové mosty, akustické dosky sa skrutkujú do steny a sadrokartón sa skrutkuje len do akustickej dosky.

Ekologický a tichý spolubývajúci.

Izolačné dosky WOLF sú vyrobené z kartónu určeného na balenie potravín a kremičitého piesku, ktorý sa používa na filtráciu pitnej vody. Sú ekologické, znášajú ich alergici aj astmatici. Zvuková izolácia WOLF má tiež dobrý vplyv na celkovú klímu v interiéri tým, že ustáľuje vzdušnú vlhkosť a znižuje teplotné výkyvy. A keď sa raz rozhodnete ich zlikvidovať, jednoducho ich môžete spáliť alebo skompostovať.

Výhody zvukovej izolácie WOLF

  • vysoko účinná akustická izolácia, kročajový útlm až 33 dB
  • izoluje zvuky celého frekvenčného spektra
  • ukladá sa bez medzier a skrutkovania, preto nemá žiadne zvukové mosty
  • ekologický materiál
  • zlepšenie celkovej klímy v interiéri
  • hrúbka iba 10 alebo 15 mm
  • jednoduchá a rýchla montáž
  • široké možnosti použitia - steny, podlaha, strop, novostavby, rekonštrukcie
  • môže byť uložená priamo na drevené alebo betónové podlahy a na dosky je potom možné lepiť dlažbu, korok, parkety alebo plávajúcu podlahu
  • vhodná na izoláciu murovaných alebo sadrokartónových stien a takisto dverí alebo priečok